II Bieg na kopiec Powstania Warszawskiego

[:pl]

Po raz kolejny, tym razem 23 września 2017 roku pobiegniemy po raz drugi na Kopcu Powstania Warszawskiego, by biegiem oddać hołd poległym w Powstaniu Warszawskim oraz na obecnych misjach za granicami Polski. Biegiem wyrazimy szacunek wobec tych, którzy kiedyś i dziś walczyli dla dobra niepodległej Polski. Cześć i chwała Bohaterom!

Pamiętajmy że 72 lata temu Powstańcy przelewali krew, 23 września 2017 r. przelejemy pot pokonując własne bariery, biegnąc w wolnej Polsce, odbudowanej Warszawie, na szczyt Kopca Powstania Warszawskiego usypanego w latach 1946–50 z gruzów stolicy.

Bieg odbędzie się w Warszawie 23 września br. w godzinach popołudniowych i wieczornych. Jego formuła polega na maksymalnie 63-krotnym pokonaniu odcinka (dowolna ilość okrążeń) biegnącego od podnóża kopca na szczyt schodów, następnie obiegając go zalesioną ścieżką w kierunku startu lub mety, które zlokalizowane są u podnóża kopca. Trasa ma charakter ok. 750-metrowej pętli, a ze względu na swój nieco ekstremalny charakter stanowi nie lada wyzwanie. Co ciekawe, to pierwsze tego typu wydarzenie sportowe na Kopcu Powstania Warszawskiego. Zawody nie przewidują klasyfikacji ani zwycięzców. Każdy zawodnik Biegu Pamięci, niezależnie od przebytego dystansu, traktowany jest jak triumfator. Warto podkreślić, że ci, którzy zdołają zaliczyć 63 pętle pokonają dystans większy od maratonu!

Bieg ten ma być szczególnym wyrazem hołdu wobec tragicznego wydarzenia, jakim było Powstanie Warszawskie. Pragniemy również oddać hołd weteranom Wojska Polskiego – żołnierzom zaangażowanym niegdyś w konflikty zbrojne oraz misje stabilizacyjne na całym świecie.

Chcemy w ten sposób symbolicznie połączyć przeszłość i teraźniejszość, podkreślając pamięć i szacunek wobec tych, którzy stali i stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Chcemy również ocalić od zapomnienia piosenki powstańcze z okresu PW. W związku z tym każdy zawodnik otrzyma w pakiecie startowym kompilację pt. „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego”.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc weteranom Powstania Warszawskiego, jak również weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych. Więcej informacji znajdziemy na stronie biegu  biegnakopiecpw.pl.

Rejestracja na stronie : DATASPORT[:]

KRS – 0000375883
REGON – 142770920
NIP – 1132823650

USD: PL 18 1600 1169 0003 0131 3220 7021
SWIFT: PPABPLPK

Przekaż nam swój 1% podatku.

     

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone.